Патриарх Даниил: Да имаме кураж да се изправим срещу злото в себе си

Патриарх Даниил възглави литургия в храма „Св. София – Премъдрост Божия“.

 

Нека имаме кураж да се изправим срещу злото в самите себе си, да победим, и с Божията помощ да успяваме във всички дела.

Това каза българският патриарх и Софийски митрополит Даниил пред журналисти, по повод празника на св. Великомъченик Георги Победоносец, за Преполовение и за Деня на храбростта и празник на Българската армия, предаде репортер на БГНЕС.

Патриарх Даниил възглави литургия в храма „Св. София – Премъдрост Божия“.

„Призвани сме да вършим добро – за това се изисква най-голямо усилие, защото всички ние носим повредата на човешката природа и както Господ ни е казал: „Без мен не можете да вършите нещо“. Тези думи съдържат голяма утеха, защото Господ е с нас във всичко и ни помага. С неговата помощ можем да успяваме във всичко“, каза още българският патриарх.

Даниил призова да вземем пример от св. Георги, "който е бил един млад мъж, на висок пост в Римската империя, богат човек, но нищо от това не го е спряло да стане верен на Господа Иисус Христос, да има дръзновението да изобличи императора за нечестието, за преследването на християните и след това да има куража и смелостта да претърпи всичко“.IБГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон