Откриват кампания „Направи промяната“ за превенция на рисковете от нелегалната миграция

На официалното откриване ще присъстват Негово Превъзходителство Натаниел Копси.

 

Днес ще се състои официалното откриване на информационната кампания „Направи промяната“, организирана от Главна дирекция „Гранична полиция“, Националната агенция за борба с престъпността на Обединеното кралство (NCA) и Британското посолство в София.

Инициативата надгражда успешното сътрудничество между българските и британските институции в периода 2022–2025 г. и има за цел да повиши информираността относно рисковете, свързани с нелегалната миграция. Акцент в кампанията е поставен върху превенцията и разпознаването на потенциални заплахи от страна на превозвачите и водачите на товарни автомобили.

На официалното откриване ще присъстват Негово Превъзходителство Натаниел Копси, посланик на Обединеното кралство в България, както и представители на ръководството на Министерството на вътрешните работи.

Кампанията цели да насърчи отговорното поведение и да предостави практически насоки за предотвратяване на случаи, свързани с незаконно преминаване на границите и нелегален трафик на мигранти. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон