Очаква се 400 души да напуснат Газа на 2 ноември

Египетски служител на граничния пункт Рафах заяви, че макар да се очаква стотици да преминат на 2 ноември, броят им може да варира през деня.

"400 души с чужди паспорти се очаква да преминат днес в допълнение към 60-те ранени", заяви служителят пред АФП.

От палестинска страна Хишам Адван, директор на пропускателния пункт Рафах в Газа, каза, че през деня се очаква да преминат около 100 ранени и 400 чужденци и лица с двойно гражданство, включително граждани на САЩ.

Египетският граничар съобщи, че общо 361 чужденци и лица с двойно гражданство са влезли в Египет на 1 ноември, което е леко увеличение спрямо цифрата 335, посочена ден по-рано.

Лицата, на които е разрешено да напуснат, представляват малка част от 2,4 милиона души в ивицата Газа./БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон