Зверев оцеля в Мадрид след обрат срещу испанец

Александър Зверев обърна Роберто Карбайес Баена с 6-7(6), 7-5, 6-0 на Мастърс турнира в Мадрид. Мачът продължи 3 часа и 21 минути. Накрая германецът дори нямаше сили да се зарадва.

Германецът е в серия от пет загуби и пет победи, като редува много добри мачове с колебливи и откровено слаби. В следващия кръг в неделя, Зверев ще играе срещу французина Уго Грение, който е №128 в световната ранглиста.

В друг мач от надпреварата Холгер Руне спаси мачбол срещу Александър Бублик, за да стигне до третия кръг след 6-1, 4-6, 7-6(9). Успехът удължи победната серия на датчанина на пет мача след успешно защитения трофей в Мюнхен. За Руне предстои мач срещу Алехандро Давидович Фокина, който на свой ред победи сънародника си Алберт Рамос-Виньолас с 6-3, 6-4.

През много труден мач премина и Хуберт Хуркач. Полякът губеше с 2-5 в решителния трети сет, преди да спечели последните пет гейма в мача с Ришар Гаске – 6-7(9), 6-4, 7-5. Негов следващ съперник е Борна Чорич, който елиминира Юго Гастон – 6-3, 6-3.

Аут от турнира е Себастиан Корда, който загуби първия си мач от три месеца насам – 6-7(5), 6-7(7) срещу квалификанта Юго Грение. /БГНЕС