Тейтъм избухна с 55 точки, тимът на Янис спечели Мача на звездите

Лидерът на Бостън Селтикс Джейсън Тейтъм отбеляза рекордните 55 точки, а тимът на Янис Антетокумпо наложи със 184:175 над селекцията на ЛеБрон Джеймс в Мача на звездите от НБА. Тейтъм добави към статистиката си 10 борби и 6 асистенции и бе избран за MVP. За Краля пък това е първа загуба след пет поредни победи, откакто бе въведен новия формат.

Янис записа първи успех като капитан. Гръцкият национал престоя на паркета едва няколко секунди заради контузията в дясната си китка. Той откри резултата със забивка, след което излезе от игра. ЛеБрон пък получи травма при опит за чадър в края на първото полувреме и завърши с едва 13 точки.

Шоуто в Солт Лейк Сити, чието символично начало бе дадено от холивудската звезда Вин Дизел, предложи както обикновено хубави изпълнения и отлична атмосфера. Стартовите състави бяха определени по любопитен начин, като двамата капитани сами избраха съотборниците си на принципа на уличните игри. ЛеБрон посочи за титуляри в своя тим Лука Дончич, Джоел Ембийд, Кайри Ървинг и Никола Йокич, а Янис допълни петицата си с Лаури Марканен, Донован Мичъл, Джа Морант и Джейсън Тейтъм.

Първата четвърт завърши наравно – 46:46, а и втората вървеше оспорвано преди в нейния край Деймиън Лилард да реализира 2 поредни тройки и отборът на Янис спечели периода с 53:46.

На почивката имаше музикално шоу, а в третата част на сцената излезе Джейсън Тейтъм, който наниза рекордните за една четвърт в тези мачове 27 точки, а тимът му спечели периода с 59:49, повеждайки със 17 точки преди решаващата част, в която целта бе постигането на 182 точки.

Въпреки че Джейлън Браун, Джоел Ембийд и Кайри Ървинг се опитаха да осъществят обрат, разликата беше твърде голяма и с тройка на Деймиън Лилард отборът на Янис Антетокумпо спечели двубоя, като този път нямаше и толкова усилия в защита, както беше в предишните издания, когато всичко бе решени с разлика от 2 или 3 точки.

За отбора на Адетокумбо с 40 точки блесна Донован Мичъл. Най-резултатни за съперника бяха Джейлън Браун с 35 точки и Кайри Ървинг с 32. /БГНЕС