Славия разби Балкан Ботевград в първата си контрола за годината

Славия постигна убедителен успех над Балкан Ботевград с 6:1 в първата си проверка за 2024 година, предаде репортер на БГНЕС. На едно от помощните игрища на стадион „Александър Шаламанов“ в столицата „белите“ не срещнаха трудности срещу ботевградчани.

Интригата в срещата бе убита до 20-та минута, когато тимът на Златомир Загорчич поведе с три гола разлика. Денислав Александров даде тон с попадение в осмата минута, а четири по-късно Николай Христов покачи на 2:0. Виктор Генев оформи скоро след това класиката.

След почивката Балкан намали чрез Дейвид Йорданов в 68-та минута, преди Ерол Дост, Мартин Сораков и Тони Тасев да реализират нови три гола във вратата на съперника за крайното 6:1.

За първи път за Славия играха Куентин Зеедорф, Арнел Кодрич и Лука Рабакидзе. Босненският защитник и грузинският халф са на проби в отбора.

На 17 януари Загорчич и компания заминават на лагер в турския курорт Анталия, където ще останат до 9 февруари. /БГНЕС