ПСЖ си намери майстора, Ланс нанесе първа загуба на лидера

Ланс победи френския шампион ПСЖ с 3:1 в мач от 17-ия кръг на френското първенство. Треньорът на лидера Кристоф Галтие не можеше да разчита на Неймар заради червен картон в предния кръг, както и на Меси, който все още почива след Световното първенство, но останалите бяха на линия.

Вторият в таблицата Ланс надигра лидера и му нанесе първо поражение за сезона.

Франковски отбеляза още в петата минута, когато се справи най-добре при разбъркване н наказателното поле на ПСЖ и отбеляза за 1:0. Авансът на домакините изтрая само три минути. Екитике изравни резултата. Футболистите на Ланс претендираха за фаул срещу своя вратар, но не го получиха. В 28-ата минута Опенда вкара гол за 2:1.

Само след три минути игра през второто полувреме футболистите на домакините се разиграха. Този път голмайсторът на втория гол Опенда подаде с пета към Клод-Морис за аванс от 3:1, което бе и крайният резултат.