Манчестър Юнайтед отвя Астън Вила в Бирмингам и постави рекорд

Манчестър Юнайтед победи закъсалия тим на Астън Вила с 3:0 като гост в Бирмингам на стадион "Вила Парк" в двубой от 34-и кръг на Премиършип.

Резултатът бе открит в 27-ата минута, когато Бруно Фернандеш реализира дузпа. В края на полувремето се разписа и младокът Мейсън Грийнууд след подаване на Антони Марсиал. Пол Погба оформи крайното 3:0 в 58-ата минута.

Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна убедителна победа в английския шампионат. "Червените дяволи" са сразили съперниците си с минимум три гола в последните четири кръг, което се явява рекорд.

С актив от 58 точки отборът на Оле Гунар Солскяр заема пето място в класирането, а Астън Вила с 27 т. е на предпоследната 19-а позиция. В следващия кръг Юнайтед посреща Саутхемптън на "Олд Трафорд" на 13 юли. /БГНЕС