Лилард изведе Блейзърс до шести пореден успех

Отборът на Портланд Трейл Блейзърс записа шести пореден успех в НБА, след като победи Ню Орлийнс Пеликанс със 126:124 като гост. Над всички на корта в "Смути Кинг Сентър" бе гардът на Портланд Деймиан Лилард, който реализира 43 точки, 16 асистенции и 4 борби. Двубоят бе много оспорван като двата тима си поделиха по две части и си размениха водачеството общо 17 пъти, но Лилард вкара кош и фал 16 секунди преди края, за да донесе успеха на своите.

Гари Трент Джуниър добави 23 точки за Блейзърс, а ветеранът Кармело Антъни се отчете с 12 точки и 3 борби за 19 минути игра. За Пеликанс над всички бе Зайън Уилямсън с 36 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Лонзо Бол вкара 21 точки.

За Портланд това бе шеста поредна победа, след която тимът заема четвърто място в Западната конференция с 18 победи и 10 загуби. Ню Орлийнс е на 12-та позиция на Запад с баланс 12-16.

Меджик - Никс 107:89

Селтикс - Хоукс 114:122

Севънтисиксърс - Рокетс 118:113

Уизардс - Нъгетс 130:128

Тимбъруулвс - Пейсърс 128:134

Булс - Пистънс 105:102

Гризлис - Тъндър 122:113

Уориърс - Хийт 120:112