Невероятно завръщане и дузпи оставиха Бохум в Бундеслигата

Тимът изоставаше с три чисти гола след първия мач на собствен терен.

Бохум ще играе в германската Първа Бундеслига и през следващия сезон, след като надви Фортуна Дюселдорф с 6:5 след изпълнение на дузпи. Тимът навакса изоставане от три чисти гола след първия мач на собствен терен, за да постигне невъзможното и да спаси елитния си статут.

Завръщането за Бохум на реванша в Дюселдорф започна в 18-та минута, когато Филип Хофман даде аванс на гостуващия състав. Отново той се оказа в прегръдките на съотборниците си, реализирайки в 66-та минута, а четири по-късно Кевин Щьогер изравни общия резултат.

В продълженията не паднаха нови голове и така рулетката на дузпите трябваше да определи дали Бохум остава или Фортуна влиза в Бундеслигата. Андре Хофман пропусна от бялата точка за домакините, преди Ерхан Машович да стори същото за гостите. Двата отбора не бъркаха до изпълнението на Такаши Учино, а Максимилиан Витек запази хладнокръвие, за да остави Бохум в елита.

Така Фортуна ще трябва да почака поне още един сезон, за да играе отново в Бундеслигата. От следващата кампания във висшия футболен ешелон на Германия ще се подвизават Санкт Паули и Холщайн Кил. /БГНЕС