НАТО отново е на тревога. Над Балтийско море е засечен самолет – без план за полет и радиоконтакт. Германски изтребители „Юрофайтър“ излитат и идентифицират руски самолет, съобщи германският портал T-online.
Първоначално неопределеният самолет летял в международно въздушно пространство без план за полет и без радиоконтакт, съобщи военновъздушната служба. Два изтребителя излетели от авиобазата Росток-Лааге.
Самолетът се оказва руски разузнавателен Il-20M, който е идентифициран визуално, според Военновъздушните сили.
Ситуацията в региона на Балтийско море напоследък се изостря допълнително заради нарушения на въздушното пространство от Русия. Бундесверът държи допълнителни самолети в готовност за защита на въздушното пространство, включително по източния фланг на алианса.
Инцидентът се случи, след като през изминалата седмица Русия наруши въздушното пространство на Полша, Румъния и Естония. Кремъл обаче отхвърля обвиненията. | БГНЕС