НАГ издаде виза за ремонт на правителствената сграда на Народното събрание, чака се МК

Кметът на район "Средец" шегорито съветва столичани да избягват да минават под стрехите на парламента, докато се чака да започне ремонт.

Направление "Архитектура и Градоустройство" (НАГ) издаде виза за проектиране на основен ремонт на представителната сграда Народното събрание.

Новината съобщи тази сутрин кметът на район "Средец" Трайчо Трайков, който преди дни информира и за лошото състояние на сградата, като показа снимки на подкожушена и обрушена мазилка, напукани стени, дефектирали фуги и т.н.

"От НАГ ни изпратиха издадената от тях виза за проектиране на основен ремонт, възстановяване, реставрация и подобряване на функционалността на сградата. При извършване на гореописаните дейности не се допуска промяна на кота корниз, кота било, наклона на покрива и други намеси с цел промяна на външния обем на сградата", информира Трайков.

Преди одобряване на инвестиционния проект, визата трябва да се съгласува от Министерство на културата.

В заключение кметът на район "Средец" шегорито съветва столичани да избягват да минават под стрехите на парламента, докато се чака да започне ремонт. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон