Минесота детронира шампионите, Пейсърс са на финал на Изток

„Вълците“ наваксаха пасив от 20 точки през второто полувреме и ще играят с Далас Маверикс в спор за титлата на Запад.

Минесота Тимбъруулвс се класира за финала на Западната конференция, след като срази действащия шампион Денвър Нъгетс с 98:90 като гост в решителен мач номер 7.

Тимбъруулвс губеха с 15 пункта на полувремето, а след това и с 20, преди да направят най-голямото наваксване в решителен седми сблъсък. Карл-Антъни Таунс и Джейдън Макданиелс се отчетоха с по 23 точки за победителите, като Таунс овладя и 12 борби. Антъни Едуардс се събра след трудно начало на двубоя, за да приключи все пак с 16 пункта, 8 борби и 7 асистенции. Руди Гобер остана на една борба от дабъл-дабъл, след като вкара 13 точки, а Наз Рийд и Майк Конли завършиха съответно с 11 и 10 пункта.

Джамал Мъри и Никола Йокич комбинираха за общо 69 точки за Нъгетс, но усилията им се оказаха недостатъчни. Трикратният носител на приза за МВП добави 19 борби и 7 асистенции, но двамата с Мъри бяха и единствените с 10 или повече точки за „буците“.

На Изток, Индиана Пейсърс удари Ню Йорк Никс със 130:109 като гост също в решителна седма битка. Тайрийз Халибъртън бе над всички за победителите с 26 точки. По 20 добавиха Паскал Сиакам и Андрю Нембхард, а с 19 и 17 съответно се отчетоха Арън Несмит и Майлс Търнър. 12 пункта наниза Ти Джей Макконъл. Пейсърс поставиха и рекорд по успеваемост от игра в плейофите, завършвайки с 61.7% точност при стрелбите.

За Никс Донте Дивинченцо реализира 39 точки, включително 9/15 от тройката. 26 от пейката вкара Алек Бъркс, а 17 и 10 записаха съответно Джейлън Брънсън и Джош Харт. Брънсън напусна мача през второто полувреме заради фрактура на ръката.

Индиана ще играе на финала на конференцията за първи път от десет години насам, а съперник там е Бостън Селтикс. Първият мач е в залата на „келтите“ във вторник. /БГНЕС