Кабинетът решава България да участва с над 31 млн. евро в увеличението на капитала на ЕБВР

МС ще утвърди годишните разчети на сметката за средствата от Европейския съюз на Националния фонд за 2025 г.

Правителството ще вземе решение за предприемане на действия във връзка с участието на България с 31 860 000 евро в увеличението на уставния капитал на Европейската банка за възстановяване и развитие. Това ще стане по време на редовното заседание на кабинета в сряда, предаде БГНЕС. 

Предстои министрите да приемат Доклад за състоянието на защитата при бедствия и Доклад за приоритетните дейности за намаляване на риска от бедствия, за които е необходимо финансиране през следващата календарна година. Правителството ще определи поименен състав на Националния съвет за превенция и защита от домашното насилие, както и ще утвърди годишните разчети на сметката за средствата от Европейския съюз на Националния фонд за 2025 г.

Очаква се кабинетът да приеме и Национален план за действие по заетостта през 2025 г., както и да одобри допълнителни разходи по бюджета на Министерството на земеделието и храните за 2025 г. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон