Иззеха над 200 килограма храни без документи от микробус, влизащ от Турция през ГКПП „Капитан Андреево“

Установени са над 182 кг млечни продукти, 41 кг яйца, както и малки количества колбаси и други хранителни продукти.

Над 200 кг храни от животински произход иззеха инспектори от дирекция „Граничен контрол“ на Българска агенция по безопасност на храните (БАБХ) от микробус на ГКПП „Капитан Андреево“. Проверката е извършена съвместно със служители на Агенция „Митници“. 

Случаят е от тази неделя, 22 март, когато в микробус с българска регистрация, влизащ от Турция, митничари са открили храни от животински произход без необходимите документи. Веднага са уведомили инспектори на БАБХ. При извършената инспекция са установени над 182 кг млечни продукти, 41 кг яйца, както и малки количества колбаси и други хранителни продукти. Съставен е протокол за изземване.

Съгласно действащото законодателство продуктите ще бъдат унищожени.  | БГНЕС 

Последвайте ни и в google news бутон