"Не чета много, но е нормално да се пише за моето бъдеще, когато не отборът не побеждава. Търпим критики, което също е нормално. Но ни критикуват дори хора, които в тяхната си професия със сигурност не са най-добрите, не са направили нещо значимо, но на гърба на футболния отбор всеки се упражнява. И това е дразнещото", заяви селекционерът на България Илиан Илиев при завръщането на тима в София няколко часа след загубата с 0:3 от Грузия.
"Със сигурност когато допускаш грешки, тези грешки се наказват. Това е една от причините за загубата. Но времето, което мина от мача, няма да промени мнението ми, че влязохме добре в мача. Знаехме за тяхната нервност, че им предстои втори мач у дома и първия са го загубили. Но за съжаление не успяхме да използваме всичко това. До 30-ата минута беше напълно равностойно, във всяка една посока можеше да тръгне мача. Но ние допуснахме първа грешка и те ни вкараха. Най-лошото е, че не за първи път като допуснем такъв гол веднага се сриваме. А на това ниво не е добре да се случва. Така че не само трябва да се работи спортно-технически, но и психологически, тъй като един пример е мача с Гърция. Нищо, че е контролна среща. До 60-ата минута стояхме добре, а след това след първия стават четири. Сега също се допусна и не говори положително за психологията на отбора. Но пък ние влязохме с една идея - да ги притесним при изнасянето и знаехме, че там им е слабото място. И успяхме, което е поне една правилна крачка в развитието ни", коментира по представянето на тима специалистът.
"Грузия като състав има няколко футболисти, които играят на много високо ниво, знаете ги. И това им дава самочувствие. Да не се връщаме назад в годините, когато и ние сме имали футболисти, играещи в европейски грандове. И покрай тях и другите добиват самочувствие, макар и да не са същото ниво. Мисля, че това е разликата между нас и тях", продължи той.
"Всеки отбор, който започва квалификация, има някаква мечта. Особено при нас, да стане чудото, но реалността я видяхме, особено в първия мач с Испания. Не мога да кажа, че са ни убили мечтите, донякъде ни върнаха в реалността. Но пак остава едно голямо Но, че ако сме по-усойчиви психически, няма да допуснем тази последната загуба", смята Илиев.
Следващата квалификация за българите е домакинство на Турция на 11-и октомври.
"Ние първо трябва да погледнем тези два резултата, тези два мача. И да си обсъдим ние какво ще правим за в бъдеще. Защото аз като футболист и като треньор доста съм градил име и в един момент с 2-3 мача всичко да се изтрие, това което съм направил? И и не ми е приятно след всеки един такъв резултат да съм може би най-критикуваният човек в България. Но пък е част от играта и трябва да се приема. Така че нека си направим анализа какво сме свършили назад и да видим какво ще се случва напред", коментира селекционерът.
По повод информациите за скандал между него и един от водещите български футболисти – Илия Груев, Илиан Илев обясни: "Нека да обясни този, който е казал, че е имало скандал. Видяхте, че Илия си изигра първия мач, влезе във втория мач. Той отсъстваше, но също така Чочев и Васко Панайотов бяха извън състава. Ние го обяснихме там – единият поради умора, другият по наше решение, а третият – с физически проблеми, които не му позволиха да започне мача. Но после влезе и се справи добре. Мислите ли, че ако имаше някакви проблеми, щеше да е в състава и след това да влезе? И да се постарае така. Защото може би след контузията му, един от най-силните му мачове за националния отбор?" | БГНЕС