Григор Димитров стартира ударно в Майорка след победа номер 50 на трева в кариерата

Първи успех на ниво ATP за българина от март насам.

Григор Димитров започна с чиста победа участието си на тенис турнира на трева в Майорка, генерална репетиция за Откритото първенство на Великобритания. Участващият с "уайлд кард" българин се наложи над 366-ия в световната ранглиста квалификант от Австралия Марк Полманс с 6-1, 7-6 (3) за около час и половина игра. Това е юбилеен успех номер 50 за Димитров на трева в кариерата.

Двубоят предложи две различни части. В първата Гришо бе категоричен, реализирайки два пробива. Във втората съперникът му оказа по-сериозна съпротива и стигна до тайбрек, в който Димитров запази хладнокръвие, за да се поздрави с крайния успех - негов първи в ATP Тура от март месец насам. Той приключи с една-единствена загубена точка на първи сервис за целия двубой - 28/29.

"Mного съм щастлив, започвам да надграждам в представянето си и съответно вдигам очакванията си. Не искам да мисля много какво ще се случва в следващите кръгове, ще гледам да изиграя максимално много мачове. Колкото по-топло, толкова по-добре за мен. Благодаря на всички фенове, че дойдоха да ме гледат в тази горещина. Нямам чак такива претенции за условията, наслаждавам се на всеки турнир и имам още работа за вършене", коментира Димитров след победата си.

Миналата седмица 35-годишният хасковлия стигна до четвъртфиналите на Чалънджъра в Дъблин.

В осминафиналите Григор ще се изправи срещу "щастливия губещ" от Йордания Абедала Шелбайх, под номер 299 в ранглистата. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон