Фридрих Мерц: Вече не живеем в мир

Не сме във война, каза още канцлерът.

Германският канцлер Фридрих Мерц смята, че в Германия вече не може да се говори за мир. 

„Не сме във война, но вече не сме и в мир“, каза той в Берлин на международна екологична конференция, посветена на устойчивото икономическо развитие и постигането на дигитален суверенитет. 

„Ежедневни актове на саботаж. Опити за деактивиране на центрове за данни. Кибератаки“, каза Мерц. Той не предостави подробности. 

„Подозирам, че може би всеки втори човек тук в тази зала е преживял поне една атака срещу мрежата или инфраструктурата си за обмен на данни“, заяви канцлерът. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон