Филмът „F1“ направи зашеметяващ старт, изпреварвайки всички конкуренти по пътя към първото място в световния бокс офис с приходи от над $140 милиона само за първия уикенд.
От тази сума 55,6 милиона идват от Съединените щати, включително 25 милиона само в премиерния ден – петък, според данни на The Numbers.
Лентата с участието на Брад Пит, продуцирана от седемкратния шампион във Формула 1 Люис Хамилтън, е заснета на реални F1 писти през сезон 2024 г. Пит влиза в ролята на пилот, който се завръща от пенсия, за да помогне на закъсалия си отбор и да наставлява млад и обещаващ състезател.
Според „Форбс“, това е най-успешният дебютен уикенд за филм на Apple Studios, изпреварвайки „Наполеон“ (78,8 млн. през 2023 г.).
Въпреки впечатляващото начало, с бюджет от над 350 милиона долара, филмът ще се нуждае от още по-добри резултати в бокс офиса, за да се изплати и реализира печалба. | БГНЕС