Днес се чества 125-ият рожден ден на Хемингуей

Днес в Кий Уест, Флорида, се чества 125-ия рожден ден на легендарният американски писател Ърнест Хемингуей.

Той нарича този регион свой дом през 30-те години на миналия век. Почитатели, академици, и роднини са се събрали в островния град, за да почетат награждаваните творби и приключенския живот на Хемингуей.

Ежегодният фестивал "Дни на Хемингуей", започнал през 1981 г. със състезание за кратък разказ и конкурс за двойник, завършва днес, когато се навършват 125 години от рождението на Хемингуей на 21 юли 1899 г. Тазгодишните празненства привлякоха многобройна публика, желаеща да отдаде почит на автора, чието наследство продължава да формира културата и характера на Кий Уест.

Времето на Хемингуей в Кий Уест е белязано от смесица от литературна продуктивност и активен социален живот. По време на престоя си той завършва някои от най-известните си произведения, включително "Сбогом на оръжията". Освен това се отдава на страстта си към риболова на едър дивеч, бокса и общуването в местните барове, като създава дълбоки връзки с местната общност.

Стивън Хемингуей Адамс, правнук на Хемингуей, подчерта влиянието на живота и творчеството на известния си прадядо. "Работих с дядо ми и издадохме книга, наречена "Скъпи татко", в която бяха събрани всички писма между Ърнест и дядо ми", каза Адамс, размишлявайки върху интимните прозрения, получени от семейните архиви.

Празненствата в Кий Уест включват различни дейности, включително емблематичното състезание за двойници в бар "Sloppy Joe's", едно от любимите места на Хемингуей. Това състезание, превърнало се в обичана традиция, започва като рекламен трик през 1980 г. и оттогава се превръща в значима част от Дните на Хемингуей. Тази година Дейвид "Бат" Мастерсън от Дейтона Бийч беше коронясан за най-новия "Папа", като спечели срещу 121 други участници.

Създаденото в резултат на състезанието Дружество "Хемингуей търси прилика" се превърна във филантропска организация, която събра над 350 000 долара за стипендии на ученици от Флорида Кийс и подкрепи младежки бейзболен отбор в Куба.

Докато Кий Уест празнува, духът на Ърнест Хемингуей продължава да живее, вдъхновявайки поколенията с литературния си гений и радостта от живота. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон