Строителството на петролопровода Унгария-Сърбия е приоритетен инвестиционен проект. Това обяви правителството на премиера Виктор Орбан.
Решението ще позволи да се ускорят административните процедури и строителите дейности.
Властите се надяват нефтопроводът да бъде пуснат в експлоатация до 2028 г.
Унгария на Орбан се стреми да проникне икономически в държавите от Западните Балкани и на първо място в съседна Сърбия. На 24 март стана ясно, че унгарската петролна компания МОЛ е получила одобрение от САЩ за продължаване на преговорите за закупуване на основния пакет акции в „Нефтена индустрия на Сърбия“ до 22 май тази година. І БГНЕС