Двама руски граждани от чеченски произход, свързани с терористична дейност, бяха депортирани от Босна и Херцеговина (БиХ), съобщи Радио „Свободна Европа“.
Както съобщи Службата за чужденци на БиХ, „тези лица бяха отстранени от територията на Босна и Херцеговина“ в петък, 17 октомври.
„Посочените лица представляват интерес от гледна точка на сигурността и са свързани с тероризма, поради което представляват потенциална заплаха за националната сигурност“, заявиха от службата.
Отбелязва се, че лицата са влезли на територията на БиХ, но не се уточнява кога точно е станало това.
Службата обяснява, че в сътрудничество с Агенцията за разузнаване и сигурност на БиХ е проведена операция, при която двамата били идентифицирани и локализирани в района на Сараево. След това им били наложени мерки за наблюдение и били настанени в имиграционния център в Източно Сараево.
След приключване на законовите процедури руските граждани били изведени от територията на страната. | БГНЕС