Бонев: Днес е крайният срок на Терзиев да върне скандалното решение за 22-етажната корупция в „Младост“

„Спаси София“ са подготвили свои административни мерки.

Темата с презастрояването не просто не е решена, а остава една от най-актуалните, която вълнува софиянци. 

Това заяви Борис Бонев от „Спаси София“ във връзка със строежа на 22-етажна сградата в квартал „Младост“ – проект, заради който във вторник се проведе голям граждански протест в столичния квартал, предаде репортер на БГНЕС.

Лидерът на партията изрази притеснение за продължаващото мълчание на кмета Васил Терзиев по този казус. 

Това не е нов казус, още в предишния Общински съвет темата беше актуална, припомни Бонев.

Две седмици становище по темата от кмета Терзиев няма, заяви той. Днес е крайният срок, в който кметът може да върне скандалното решение, взето от икономическото мнозинство в СОС, днес е срокът и шансът Васил Терзиев да даде втори шанс на общинските съветници да поправят белята, която предизвика гнева на хиляди хора, заяви Бонев. 

„Спаси София“ са подготвили административни мерки, съобщи още лидерът на партията.

От своя страна общинският съветник Андрей Зографски припомни, че именно столичният градоначалник е единственият, който може да предприеме институционални мерки в случая, наричайки проекта „22-етажна корупция“.

Тук става въпрос за общински имот - един от последните, добави Зографски и призова Терзиев, който също е израстнал в "Младост" да застане на страна на гражданите. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон