Запрянов ще присъства на присвояване на офицерско звание на военни лекари във ВМА

Министър Атанас Запрянов ще участва в тържествения акт по присвояване на първо офицерско звание на третия випуск военни лекари във ВМА.

 

Министърът на отбраната Атанас Запрянов и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов ще участват в тържествения акт по присвояване на първо офицерско звание на курсантите от Випуск-2025 „Сливнишко-Драгомански“ – специализация „Медицинско осигуряване на Въоръжените сили“ на Висшето военноморско училище „Н. Й. Вапцаров“. 

Церемонията ще се състои на  18 октомври, събота, от 10.00 часа във Военномедицинска академия (ВМА). 

В звание „лейтенант“ ще бъдат произведени 18 младежи и девойки от третия випуск военни лекари, завършили пълния 6-годишен курс на обучение по тристранната програма на ВМА, ВВМУ „Н. Й. Вапцаров” и МУ „Проф. д-р Параскев Стоянов“. І БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон