Започва изграждането на "Къща на децата" в София

В къщата специалисти ще осигуряват социална и психологическа подкрепа за деца и родители, както и обучение и застъпничество по детските права.

 

В София започва изграждането на “Къща на децата” – ново социално пространство, създадено от Национална мрежа за децата (НМД), за да подкрепя, развива и усилва гласа на децата и младите хора у нас, съобщиха организаторите.

В къщата специалисти ще осигуряват социална и психологическа подкрепа за деца и родители, както и обучение и застъпничество по детските права. Децата и младите хора ще се обучават и по теми като финансова грамотност, здравна култура, екология и устойчиво развитие, предприемачество и лидерски умения.

Официалната първа копка ще се състои в четвъртък, а участие в официалната програма са потвърдили кметът на София Васил Терзиев, министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Найденов, министърът на труда и социалната политика Хасан Адемов, и други.

Проектът по изграждане и оборудване на Къщата на децата се изгражда с финансовата подкрепа на Програма „Развитие на регионите”. IБГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон