Днес в Районния съд в Пловдив ще продължи делото "Дебора".
По това дело подсъдим е бившият приятел на Дебора Михайлова Георги Георгиев. Срещу него са повдигнати три обвинения - за причинена с особена жестокост и по особено мъчителен начин средна телесна повреда, за принуда и за закана за убийство спрямо Михайлова.
Процесът продължава над 2 години. Междувременно подсъдимият Георги Георгиев осъди Районния съд в Пловдив заради забавено правосъдие, след като наказателният процес срещу него беше върнат в изходна позиция заради отвод на съдебния състав.
Решението на Окръжния съд в Стара загора е Районият съд в Пловдив да плати на Георги Георгиев 500 евро обезщетение, плюс лихва. I БГНЕС