Ученички се пръскаха с лютив спрей в училище, дете и учителка са в болница

Инцидентът, станал тази сутрин, доведе до временна евакуация на учебното заведение.

Учителка и ученичка са откарани за преглед в УМБАЛ Бургас, след като бяха засегнати от лютив спрей по време на конфликт между съученички в училище "Иван Вазов".

Инцидентът, станал тази сутрин, доведе до временна евакуация на учебното заведение, съобщиха от полицията, предаде кореспондентът на БГНЕС в града. Сигналът за инцидента е получен в Първо Районно управление - Бургас около 08:45 ч. днес. По първоначални данни, пред тоалетните на третия етаж в учебното заведение е възникнало спречкване между две съученички от 12-ти клас.

По време на конфликта едната от тях е извадила спрей, за да напръска опонентката си.
В опит да потуши конфликта се е намесила дежурната по етаж учителка, която е и класна ръководителка на момичетата. В този момент тя, както и друга ученичка, която се намирала наблизо, но не е участвала в спора, са били засегнати от лютивия спрей. Двете пострадали са незабавно откарани за преглед в УМБАЛ Бургас.

Своевременно директорът на учебното заведение е разпоредил евакуация на учениците. Сградата е била бързо проветрена чрез отваряне на прозорците. Учебните занятия са възстановени с нормален ритъм след приблизително едночасово прекъсване.

За инцидента е уведомена майката на 18-годишната ученичка, използвала спрея, която е пристигнала в училището. Към момента училищният психолог провежда беседа с ученичката и майка ѝ.
Работата по изясняване на случая продължава от служители на Първо Районно управление - Бургас.IБГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон