Софийският градски съд (СГС) даде ход на делото срещу Виктор Илиев, обвинен от Софийска градска прокуратура (СГП) за това, че при управление на моторно превозно средство със скорост 163 км/ч реализирал пътнотранспортно произшествие със спрял автобус, вследствие на което умишлено причинил смъртта на едно лице и умишлено причинил телесни повреди на четири други лица, като случаят е особено тежък.
БГНЕС припомня, че 21-годишният Виктор се вряза с кола в автобус на градския транспорт на 15 август миналата година. Тежкият инцидент се случи около 01.46 часа, докато автобусът е спрял на червен светофар на булевард „Възкресение“ в дясна лента за движение за извършване на ляв завой, а Виктор "лети" по бул. „Константин Величков“ със скорост около 200 км/ч.
Според обвинителния акт Илиев излетял от платното за движение и се врязъл в лявата част на спрелия автобус със скорост 163 км/ч, при разрешена такава 50 км/ч. При управлението на автомобила, водачът вдишал два балона с райски газ (диазотен оксид), като държал черната метална бутилка, от която пълнел балоните в скута си.
При катастрофата загина един човек - 65-годишният сирийски лекар Иса Али - който седял в средата на автобуса. Д-р Али загуби живота си вследствие на причинените му тежки травми. Шофьорът на автобуса, кондукторът в автобуса и двама пътници от автомобила получиха средни телесни повреди.
Софийски градски съд конституира като частни обвинители роднина на починалия и четирите лица, получили телесни увреждания. Делото започва по същество на 30 април. | БГНЕС