Тръгна делото срещу Виктор от "Факултета", врязал се със 163 км в час в автобус и убил лекар

Делото започва по същество на 30 април.

Софийският градски съд (СГС) даде ход на делото срещу Виктор Илиев, обвинен от Софийска градска прокуратура (СГП) за това, че при управление на моторно превозно средство със скорост 163 км/ч реализирал пътнотранспортно произшествие със спрял автобус, вследствие на което умишлено причинил смъртта на едно лице и умишлено причинил телесни повреди на четири други лица, като случаят е особено тежък.

БГНЕС припомня, че 21-годишният Виктор се вряза с кола в автобус на градския транспорт на 15 август миналата година. Тежкият инцидент се случи около 01.46 часа, докато автобусът е спрял на червен светофар на булевард „Възкресение“ в дясна лента за движение за извършване на ляв завой, а Виктор "лети" по бул. „Константин Величков“ със скорост около 200 км/ч.

Според обвинителния акт Илиев излетял от платното за движение и се врязъл в лявата част на спрелия автобус със скорост 163 км/ч, при разрешена такава 50 км/ч. При управлението на автомобила, водачът вдишал два балона с райски газ (диазотен оксид), като държал черната метална бутилка, от която пълнел балоните в скута си.

При катастрофата загина един човек - 65-годишният сирийски лекар Иса Али - който седял в средата на автобуса. Д-р Али загуби живота си вследствие на причинените му тежки травми. Шофьорът на автобуса, кондукторът в автобуса и двама пътници от автомобила получиха средни телесни повреди.

Софийски градски съд конституира като частни обвинители роднина на починалия и четирите лица, получили телесни увреждания. Делото започва по същество на 30 април. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон