Серина Уилямс влиза в основната схема на сингъл на Уимбълдън, след като организаторите на турнира ѝ предоставиха „уайлд кард“. Новината беше обявена официално чрез социалните мрежи.
Това означава, че в Лонвдон тя ще изиграе първия си индивидуален мач след завръщането си на корта в началото на месеца.
„Това не е учение: Серина Уилямс ще играе с „уайлд кард“ в основната схема на Уимбълдън“, написаха организаторите.
Носителката на 23 титли от Големия шлем не е участвала в турнира от 2022 година. Тогава тя отпадна още в първия кръг след драматична загуба в три сета от французойката Хармони Тан.
Уилямс е сред най-успешните тенисистки в историята на турнира с общо седем титли на тревните кортове в Лондон. Последният ѝ триумф датира от 2016 година, когато победи Анджелик Кербер във финала.
Тазгодишното издание на Уимбълдън ще има специално значение за фамилия Уилямс. По-рано стана ясно, че Серина и сестра ѝ Винъс също са получили „уайлд кард“ за турнира на двойки, което отваря възможност легендарният тандем отново да се появи заедно на една от най-престижните тенис сцени в света. | БГНЕС