Терзиев: Съдът потвърди, че АПИ трябва да ремонтира моста на бул. „България“

Върховният административен съд окончателно потвърди заповедта на Столична община като законосъобразна.

Върховният административен съд окончателно потвърди заповедта на Столична община и задължи Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) да извърши ремонта на моста на „България“ и Околовръстното.

Това съобщи днес кметът на София Васил Терзиев.

"Изговориха се какви ли не неща в продължение на месеци – от подхвърлянията на г-н Хекимян, че не е ясна собствеността на моста, до обвиненията на г-н Делян Добрев, че „кметът не е достатъчно кадърен, за да подпре една колона“. Чухме внушения, закани, демонстрации на „експертност“ и немалко опити за политическа пропаганда, маскирана като гражданска загриженост. Днес обаче фактите са категорични", информира Тезриев по повод решението на ВАС.

"Това решение е доказателство, че когато „подпряхме колоната“, всъщност свършихме аварийната работа, от която АПИ избяга.", добавя градоначалникът. 

След като решението е окончателно, Терзиев пита: "Ще има ли извинение? Не към мен. А към софиянци – хората, които три месеца търпяха задръствания, напрежение и хаос, докато някой се упражняваше на гърба на собствения им град".

В заключение той пише във Фейсбук профила си, че и да няма извинение е важното, че София спечели с аргументи, с факти и със закон. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон