СОС одобри строеж на 75-метрова сграда в "Младост"

"Против" строежа се обявиха 22-ма общински съветници от групата на "Продължаваме промяната - Демократична България" и "Спаси София".

Днес Столичният общинският съвет /СОС/ даде разрешение за строителството на 75-метрова сграда в столичния квартал "Младост".

СОС одобри доклада на кмета на "Младост" Ивайло Кукурин за изграждането на сградата, недалеч от метростанция "Александър Теодоров - Балан".

"За" гласуваха 34 общински съветници от групите на ГЕРБ, БСП (без Войслав Тодоров, който гласува "против"), "Има такъв народ", "Синя София" и отцепниците от "Възраждане". Трима гласуваха "въздържал се". "Против" строежа се обявиха 22-ма общински съветници от групата на "Продължаваме промяната - Демократична България" и "Спаси София", както независимият общински съветник Ваня Григорова.

22-етажната сграда ще бъде построена върху терен, от който 93% са общинска собственост, припомниха от "Спаси София". Според тях въпреки доминиращото участие на общината, предложението е тя да получи едва 26% от бъдещото застрояване, при очаквани пазарни нива от над 30–35%.

Получилият днес "зелена светлина" доклад, бе внесен в СОС през 2022 година, но в последсвтие оттеглен. I БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон