Сопот отбеляза 165 години от рождението на ген. Георги Вазов, предаде кореспондентът на БГНЕС от региона.
„Едва ли има човек в Сопот и региона, който да не изпитва гордост при произнасянето на името на нашия велик пълководец. Българският офицер и в последствие военен министър, остава в пантеона на историята като смел воин, като родолюбив политик и като висш военен, издал заповедта за превземането на Одринската крепост“, заяви кметът на града Станислав Стоенчев.
По време на Балканската война генерал-майор Георги Вазов превзема Одринската крепост. Славата му излиза извън пределите на Българя и до днес носи гордост за страната ни. „Поклон и незабрава пред генерал Георги Вазов. Да бъдат вечни паметта и името му“, заяви кметът Стоенчев.
Командирът на 61 Стрямска бригада Карлово - бригаден генерал Маргарит Михайлов също припомни великите дела на ген. Георги Вазов и отдадеността му към Отечеството.
Пред паметника на генералите Вазови с тържествен ритуал, с участието на Военния духов оркестър и почетен караул кметът и гостите поднесоха венци и цветя. І БГНЕС