СДВР задържа нападателя от мола

От полицията казват, че извършителят е установен по безспорен начин.

Служители на СДВР задържаха 15-годишен младеж за тежко криминално престъпление, извършено в голям търговски център снощи. Младежът е задържан за инцидента, при който след спрекчване намушкал свой връстник. Следствие на инцидента, раненият младеж почина. 

От полицията казват тази сутрин, че след незабавни оперативно-издирвателни действия по безспорен начин извършителят е установен. Той е задържан малко преди 00:00 часа - само няколко часа след извършване на престъпното деяние.

Сигналът за намушканото момче бе подаден снощи в 19.30 часа от търговския център на бул. "Александър Стамболийски". Пострадалото момче било транспортирано спешно към "Пирогов", където няколко часа по-късно е починало.

Кметът на София Васил Терзиев също взе отношение по случая. Той заяви, че този инциденхт е доказателство, че работата по гарантиране на сигурността в града не може да спре.

Продължава работата по изясняването на факти и обстоятелства, както и на всички съпричастни към инцидента. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон