Властта в Букурещ е изготвила пакет с мерки за възстановяване на румънската икономика. Целта е да се извърши преход от икономика, базирана на потреблението, към икономика, базирана на инвестициите и добавената стойност.
Това заяви министърът на финансите Александру Назаре.
Той съобщи, ча пакетът е обсъден със синдикатите и работодателите. „Малките и средни предприятия са гръбнакът на румънската икономика и този набор от мерки е предназначен да им осигури не само стабилност, но и гъвкавост“, добави румънският финансов министър.
Новите мерки включват опростяване на правилата за микропредприятията и субсидирани лихвени проценти за инвестиции до 50 милиона леи.
Министър Назаре каза още, че и през тази година ще бъде отпусната данъчна отстъпка от 3% на предприемачите, които плащат данъците си навреме. І БГНЕС