Представителите на България в свободния стил на Световното първенство по борба до 20 години се провалиха още в самото начало на домашния турнир в Самоков.
Единственият с победа на старта беше Калоян Атанасов. В категория до 70 кг той се справи в квалификациите с испанеца Денис Кодаков Джил, след като го победи с 3:1 технически точки и отиде на осминафинал. Там обаче сънародникът ни отстъпи от китаеца Тао Вей с 4:8.
Стилиян Джоров в категория до 74 кг претърпя тежко поражение от Аханазар Новрузов. Борецът от Азербайджан победи с 10:0 и технически туш за 3:28 минути.
В най-тежката категория на свободни стил - до 125 кг, Диан Мънев загуби от японеца Хосей Фуджита с 0:5 в квалификацията и не успя да продължи напред.
Загуба с 0:10 претърпя и представителят ни в категория до 97 кг - Андриан Вълканов. Неговата задача беше много трудна, след като се изправи срещу фаворита за златото Константин Петриашвили, който тази година спечели Европейското първенство. Той е брат на легендата от Грузия - Гено Петриашвили. |БГНЕС