Постоянна мярка за неотклонение поиска прокуратурата спрямо 62-годишния Валентин Желев от „къщата на ужасите“ в мъглижкото село Ягода, предаде кореспондентът на БГНЕС в града.
Желев се изправи пред съда в Казанлък, където ще бъдат гледани мерките на шестимата, които са в ареста от 6 юни, когато стана ясно за нечовешкото отношение и условия в т.нар. "хоспис".
Служителите в домовете наричали Желев „шефа“ или „боса“. От негово име в различни сайтове са пускани обяви за набиране на работници в домове за стари хора.
Разследващите смятат Валентин Желев за „собственик в сянка“ на дома за стари хора в с. Ягода. Той е баща на друг задържан – 37-годишния Мариян Желев, който заедно с третия арестуван – Димитър Димитров, на 36 години, са съдружници във фирмата „Дом за стари хора ВИК“.
Съдружниците Мариян Желев и Димитър Димитров имат по още няколко фирми с различен предмет на дейност. Желев се занимава основно с жилищно строителство.
БГНЕС припомня, че Желев бе арестуван в Слънчев бряг, където отишъл на почивка след като разбрал за акцията на държавата в къщите на ужасите в с. Ягода. IБГНЕС