Примирието между САЩ и Иран изтича в 2:50ч. българско време

Тръмп посочи, че е „малко вероятно“ да се съгласи на удължаване.

Двуседмичното примирие между Съединените щати и Иран изтича в 2:50 часа българско време на 22 април, съобщи посредникът Пакистан.

„Примирието изтича в 4:50 ч. пакистанско време на 22 април“, написа министърът на информацията Атаула Тарар в социалната мрежа Х.

Очаква се споразумението да приключи през нощта, въпреки че президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви пред „Блумбърг“, че то ще изтече ден по-късно – вечерта на 22 април по вашингтонско време.

Тръмп посочи, че е „малко вероятно“ да се съгласи на удължаване, предаде АФП.

Пакистан е поканил двете страни на нов кръг преговори в Исламабад, но Иран все още не е дал официален отговор, уточни Тарар.

По думите му решението на Техеран е „критично“ преди изтичането на примирието. | БГНЕС

 
Последвайте ни и в google news бутон