Двуседмичното примирие между Съединените щати и Иран изтича в 2:50 часа българско време на 22 април, съобщи посредникът Пакистан.
„Примирието изтича в 4:50 ч. пакистанско време на 22 април“, написа министърът на информацията Атаула Тарар в социалната мрежа Х.
Очаква се споразумението да приключи през нощта, въпреки че президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви пред „Блумбърг“, че то ще изтече ден по-късно – вечерта на 22 април по вашингтонско време.
Тръмп посочи, че е „малко вероятно“ да се съгласи на удължаване, предаде АФП.
Пакистан е поканил двете страни на нов кръг преговори в Исламабад, но Иран все още не е дал официален отговор, уточни Тарар.
По думите му решението на Техеран е „критично“ преди изтичането на примирието. | БГНЕС