На Архангелова задушница, в българското военно гробище в село Цапари, Битолско, бе отслужена заупокойна панихида в църквата „Свети Георги“. Там са погребани 214 български офицери и войници.
Представители на българската общност, дипломати, представители на Министерството на отбраната и курсанти дойдоха, за да отдадат почит на българските воини, загинали по бойните полета на Македония.
На гробовете на седем български офицери в двора на църквата бяха положени цветя.
На този ден се прекланяме пред паметта на всички, паднали за Родината — военнослужещите, загинали във войните, в мироопазващи мисии и при изпълнение на дълга си в мирно време. | БГНЕС