Побой над фелдшер във Врачанско

Медикът е бил нападнат и жестоко пребит, докато е изпълнявал служебните си задължения.

До напрежение във врачанското село Краводер и пред Спешното отделение на МБАЛ „Христо Ботев“ във Враца се стигна след побой над фелдшер в селото, предаде бТВ.

На 31 октомври вечерта екип на Спешна помощ се е отзовал на сигнал за мъж с повръщане и разстройство в село Краводер. След извършен преглед и приложени медикаменти, пациентът временно се е стабилизирал. По-късно обаче състоянието му се е влошило и е подаден втори сигнал.

При повторното посещение медиците са преценили, че пациентът трябва да бъде транспортиран до болнично заведение. Когато фелдшерът е отказал да качи роднини на болния в линейката, част от присъстващите са проявили агресия.

Медикът е бил нападнат и жестоко пребит, докато е изпълнявал служебните си задължения.

Малко след инцидента пред лечебното заведение са се събрали роднини на нападателите. На място са изпратени полицейски екипи, които не со позволили да се стигне до сблъсъци.

По случая е образувано досъдебно производство. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон