Питбул нахапа две момченца на 8 и 9 години в Бургас

Установено е, че кучето е домашно отглеждано, като е изведено на разходка без наморник от 13 годишен бургазлия, поради влошено здравословно състояние на майка му.

 

Питбул нахапал две момченца на възраст между 8 и 9 години, играещи в района на бл. 700 в к-с "Меден Рудник",  предаде кореспондентът на БГНЕС от Бургас.

Установено е, че кучето е домашно отглеждано, като е изведено на разходка без наморник от 13 годишен бургазлия, поради влошено здравословно състояние на майка му. Приближавайки до играещи пред блока три момчета на възраст между 8 и 9 години, кучето внезапно се отскубнало от ръцете на тийнеджъра и нахапало последователно две от децата по ръцете и краката.

На виковете им за помощ се отзовали двама мъже / единия съсед, а другия служител на вътрешното ведомство/, които с риск за собственото си здраве успели да овладеят питбула и спасят децата от последващи наранявания. Пострадалите момченца са насочени към "Спешния център" към УМБАЛ - Бургас за получаване на медицинска помощ.

Третото дете е било само с разкъсвания по якето, но без физически наранявания. Кучето е предадено на стопаните си, а двамата мъже, спасили децата, са разпитани в качество на свидетели. Работата по случая продължава от служители на Четвърто Районно управление - Бургас. I БГНЕС 

Последвайте ни и в google news бутон