Пътната обстановка в София е нормална, движението се извършва при зимни условия

Градският транспорт изпълнява всички свои маршрути.

През нощта екипите, ангажирани с почистването на столицата от сняг са обработили  със смеси против заледяване улици , по които се движи общественият транспорт , както и  общинските пътища, които свързват населените места в общината. Опесъчени са и пътищата в ПП „Витоша“ – "Драгалевци  - Алеко" и "Бояна – Златни мостове" . В момента продължава избутването на сняг във "Връбница" и разпръскването на смеси по вътрешнокварталните улици в "Овча купел" и "Кремиковци ". Екипите ще продължат работата си и през деня.    Градският транспорт изпълнява всички свои маршрути. 
Поради опасност от заледяване и появата на т.н „черен лед“ от общината напомнят на пешеходците и шофьорите да бъдат внимателни при своето придвижване в града. Водачите да излизат на пътя само с добре оборудвани за зимата автомобили със зимни гуми и да шофират със съобразена със зимните условия скорост. Напомняме на управителите на търговски обекти и на жилищни сгради да почистят прилежащите части на тротоарите към сградите. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон