Първа сърдечна трансплантация за годината в УМБАЛ „Света Екатерина“

Операцията, извършена от проф. Димитър Петков и неговия екип

Екипът на УМБАЛ „Св. Екатерина“ извърши първата за годината сърдечна трансплантация след реализирана донорска ситуация в Исул. Донорът е 43-годишна жена.

Реципиентът е 34-годишна жена с диагноза дилатативна кардиомиопатия. Операцията, извършена от проф. Димитър Петков и неговия екип от кардиохирурзи е продължила близо 6 часа и е преминала успешно.

Пациентката е под 24-часово следоперативно наблюдение, като към момента състоянието ѝ е стабилно. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон