Парното в София ще бъде пуснато до една седмица

Топлоподаването ще бъде пуснато около 5-7 ноември

Парното в столицата ще бъде пуснато по всяка вероятност до една седмица.

Това стана ясно от думите на директора на ТЕЦ-София Петър Петров, който участва в заседанието на парламентарната комисия по енергетика, предаде БГНЕС.  

Предвиждаме около 5-7 ноември да пуснем топлоподаването, поясни Петров и уточни, че в този период се очаква среднодневна температура от 12 градуса и по-дълго застудяване. Според него ТЕЦ-София има готовност да работи през зимните месеци.

През следващите дни – от 31 октомври до 5 ноимври,  времето ще бъде предимно слънчево и почти тихо. Минималните температури ще се повишат слабо и ще са предимно между 3° и 8°, а максималните ще бъдат между 17° и 22°, по-ниски в местата с трайна мъгла. І БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон