Пакистан заяви готовност да посредничи след провала на разговорите между САЩ и Иран

Премиерът на Пакистан Шехбаз Шариф е провел телефонен разговор с иранския президент Масуд Пезешкиан, след като мирните преговори между САЩ и Иран в Исламабад бяха отменени.

Премиерът на Пакистан Шехбаз Шариф съобщи, че е провел телефонен разговор с иранския президент Масуд Пезешкиан, след като мирните преговори между САЩ и Иран в Исламабад бяха отменени, и потвърди готовността на страната си да съдейства за разрешаването на конфликта, предаде АФП.

„Пакистан остава ангажиран да действа като честен и искрен посредник, като неуморно работи за постигането на траен мир и устойчива стабилност в региона“, написа Шариф в социалната мрежа „Екс“. | БГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон