Транспортният министър Гроздан Караджов отстрани служител на ДАИ в Пловдив, след като последният блъсна жена в "Тракия", а после полевият му тест за дрога се оказа положителен. Инспекторът се разследва, предаде кореспондентът на БГНЕС от Пловдив.
Служителят на ДАИ блъсна възрастна жена при маневра на заден ход вчера сутринта. Мъжът карал служебен автомобил и пристигнал на паркинга в кв. "Тракия" за провеждане на практически изпит. Тръгнал назад и бутнал жена на около 80 г., която била там със съпруга си.
"От името на Министерството на транспорта и съобщенията поднасям своите искрени извинения на пострадалите", заяви министърът и вицепремиер Гроздан Караджов, по чието разпореждане служителят е отстранен, съобщиха от транспортното ведомство.
Пострадалата жена е прегледана в болница и изписана за домашно лечение с охлузен пръст. Инспекторът от ДАИ е посетил семейството, за да поднесе лично своите извинения. І БГНЕС