Осемзвезден Сити остана на гол от рекорда на градския съперник

Тимът на Манчестър Сити буквално размаза у дома Уотфорд с 8:0 в среща от шестия кръг на английската Висша лига.

Сити вкара осем на безпомощния Уотфорд и даде да се разбере, че когато е в настроение, трудно може да бъде спрян.

„Гражданите“ започнаха по феноменален начин срещата и отбелязаха пет безответни попадения в рамките на 18 минути. Давид Силва откри от близка дистанция след асистенция на Кевин Де Бройне след само 53 секунди игра, а Серхио Агуеро реализира юбилейния си гол номер 100 в Премиършип с екипа на „небесносините“ от дузпа за нарушение срещу Риад Марез. Алжирският национал направи резултата класически от пряк свободен удар, рикоширал в противников играч, а три по-късно Бернардо Силва отблизо вкара след подаване с глава на Николас Отаменди. Петият гол не закъсня и бе плод на аржентинска комбинация, след като Агуеро намери непокрития Отаменди за 5:0. До края на първата част не паднаха нови попадения, а през втората възпитаниците на Пеп Гуардиола намериха мрежата зад Бен Фостър още три пъти. Съфамилниците Силва комбинираха, а Бернардо вкара втория си гол в мача, преди да оформи хеттрика си след точно час игра след седмата асистенция за сезона на Де Бройне. Самият белгиец ознаменува брилянтния си двубой с прекрасен гол след силен шут и подаване на Марез. Така, Сити се завърна на победния път след изненадващото поражение от новака Норич в предишния кръг с 2:3. Шампионите останаха само на гол от рекорда за най-голяма победа в историята на Висшата лига – 9:0 за Манчестър Юнайтед срещу Ипсуич през 1995 година. Тимът на Гуардиола вече има 13 точки, на две от лидера Ливърпул, който утре гостува в дербито на кръга на Челси. Уотфорд пък остава без успех в Премиършип. Следващото препятствие за Сити в първенството е Евертън, докато „стършелите“ ще търсят дебютна победа през сезона при гостуването на Уулвърхемптън. Ето и останалите резултати: Бърнли –Норич 2:0 Евертън –Шефилд Юнайтед 0:2. /БГНЕС