Барселона без Меси и Суарес се справи лесно с Бетис

Барселона победи Бетис с 5:2 на "Камп Ноу" пред близо 80 000 запалянковци в двубой от втори кръг на Ла Лига. Каталунците за първи път успяха да спечелят мач от Примера без Лионел Меси и Луис Суарес в състава си.

В отсъствието на контузените асове на тима се изяви новото попълнение Антоан Гризман, автор на два гола в срещата.

Набил Фекир даде преднина на гостите след 1/4 час игра, а Гризман възстанови равенството в 41-ата минута. Отново французинът изведе Барса напред пет минути след почивката. Другите голове за домакините вкараха Карлес Перес (56`), Жорди Алба (60`) и Артуро Видал (77`), а второто попадение за Бетис в срещата отбеляза Лорен Морон (79`). На старта на първенство Барселона загуби от Атлетик Билбао с 0:1. В трети кръг съперник на отбора на Ернесто Валверде ще бъде Осасуна. /БГНЕС