Надал даде само гейм на 21 години по-млад американец

Рафаел Надал започна по успешен начин последното си участие в Мастърса в Мадрид, след като разби участващия с уайлдкард американец Дарвин Бланч с 6-1, 6-0 в откриващия кръг на турнира.

16-годишният Бланч, който няма нито една победа в професионалния тур, е с 21 години по-млад от Надал, а испанецът вече е имал на сметката си три титли от Ролан Гарос, когато днешният му съперник се е родил. Рафа започна вихрено двубоя и спечели първите три гейма на първия сет, преди Бланч да се запише в резултата. След това испанецът продължи да доминира и взе девет поредни гейма, за да затвори мача след малко над един час игра.

По този начин Надал ще срещне десетия поставен в схемата Алекс де Минор във втория кръг. Миналата седмица Де Минор победи Надал на турнира в Барселона. /БГНЕС