Манчестър Сити не сбърка в Брайтън и доближи Арсенал

Манчестър Сити се доближи на точка от лидера в класирането на Висшата лига Арсенал, след като разби Брайтън с 4:0 като гост в отложен мач от 29-ия кръг на първенството.

"Гражданите", които бяха без голмайстора си Ерлинг Холанд, бяха категорични край Южния бряг и нанизаха три попадения само за 34 минути игра, като Кевин де Бройне откри резултата в 17-та минута, след което Фил Фодън се разписа на два пъти. След почивката Хулиан Алварес оформи крайното 4:0 в 62-та минута.

Така шампионите вече имат 76 точки, една по-малко от Арсенал, но "артилеристите" са изиграли мач повече. Третият Ливърпул има 74 точки и също е с мач повече от Сити.

През уикенда предстоят нови важни мачове в битката за титлата. "Червените" ще имат възможността да се изравнят с Арсенал, ако вземат гостуването си на Уест Хям в събота. В неделя тимът на Микел Артета гостува на големия си съперник Тотнъм, докато за Сити предстои визита на Нотингам Форест. /БГНЕС