Найден Тодоров: Азбуката е в основата на всичко

"Азбуки" означава "аз чета", каза още Тодоров и подчерта, че това е основана на нашето бъдеще.

В своята над 1300-годишна история българският народ е създал редица мъдрости, които да ни помагат да избираме и възприемаме света около нас, те често се наричат азбучни истини. 

Това заяви служебният министър на културата маестро Найден Тодоров на третото издание на Международния форум за кирилицата, предаде репортер на БГНЕС. 

"Азбуката е в основата на всичко", категоричен е министър Тодоров. 

Служебният министър на културата отбеляза, че в дигиталния век ние сме свикнали да знаем, че във всичко, което виждаме, стои код. "Нашата азбука има своя код – тя е послание. Неслучайно всяка буква има своето име и заедно те правят посланието на нашата писменост", добави той. 

"Азбуки" означава "аз чета", каза още Тодоров и подчерта, че това е основана на нашето бъдеще. 

Онова, което стартира Българското Възраждане, е написването на "История славянобългарска", обърна внимание той и посочи, че без своята писменост всеки един народ ще загуби своята памет, а без памет няма бъдеще. 

"Ако нямахме кирилицата, ако нямахме паметта, която имаме благодарение на нея, днес нямаше да има България", заключи Тодоров. IБГНЕС

Последвайте ни и в google news бутон